Význam vs. blutus

Autor: Zuzana Ceperková | 27.8.2013 o 23:29 | (upravené 30.11.2014 o 19:46) Karma článku: 7,27 | Prečítané:  360x

Symbol, spomienka, úmysel, ktorý pripomína mŕtvu a spája so živou. Ó džízs, ... ty to vidíš? Dnes boli moje uši svedkom ankety v rádiu Slovensko, kde sa redaktorka pýtala respondentov na tetovanie. Mala som tú česť začuť vyjadrenie pani, cca štyridsiatničky, ktorá má tetovanie na počesť ich babky. Nekonkretizovala o aký typ tetovania ide, čo znázorňuje, len to, že to tetovanie si dala spraviť preto, aby jej pripomínalo jej babku. Jasné, beriem to, každý má právo robiť si so svojim telom, čo chce. Vyjadrovať sa ako a kde chce. Každý máme svoj jedinečný život, vládneme mu len my sami.

 

Mne je tak trt do toho, že má pani štyridsiatnička tetovanie, to je pravda, ale zhrozilo ma to. Pretože pokračovala ďalej. Ďalšie tetovanie si dala preto, lebo sa na ňom dohodla s dcérou a spája ich. Tá pani mala naozaj dobré vyjadrovanie, jej hlas znel distingvovane a nešiel mi vôbec dokopy s obsahom jej prejavu. Ale dobre.

V poriadku :) spájajme sa ako chceme, mapujme si telo navždy. Aj tak to robíme. Len každý svojím spôsobom. Janko si údi svoje vnútro a robí mazľavé šedé mapy na pľúcach. Marienka preleží v solárku každý druhý deň zo desať minút a flekuje si kožu. Odhodlanie byť krásne hnedá je silnejšie ako vysoké riziko ochorenia rakoviny kože. Imro si uTVRDzuje pečeň a sníva o bledom nose. Helenka zachytáva a rieši každú klebetu a zožiera sa. Sami sa sviníme. Sviníme si telo, myseľ a dušu.

Chceme byť zdraví, šťastní, bohatí, mať lásku svojho života a prácu, ktorá nás napĺňa. Ako veľmi to chceme a čo všetko preto robíme? Že na tú dokonalosť potrebujeme peniaze? Blutus! Pozrite sa do svojich nákupných košov, aké blutusy nakupujete (sláva a česť výnimkám). Osladené minerálky, polotovary, rôzne éčkové sladkosti, salámy, šunky, ... všetko prifarobavané, aromatizované, dochucované blutusmy. Nezdravý spôsob života je drahý, nie ten zdravý. Radšej necháte 20 eur v zdravej výžive za quinou, pšeno, pohánku, tofu, sójovú omáču, sójové mlieko, cícer, špaldovú múku, ... alebo v lekárni za blutusy, ktoré neriešia príčinu, len potláčajú jej príznaky, ale nič neriešia.

Vnímam však, že sa prebúdzame. Niektorí pomalšie, ale predsa. Kto prekoná sám seba je mocný. Aj ja sa prekonávam a nie vždy sa mi to darí, ale ... nevzdávam sa, lebo no pain, no gain.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Sagan a choroba? Je v poriadku a trénuje naplno

Dva roky za sebou priviedol Valach ako tréner mužskej reprezentácie Sagana k titulu majstra sveta.

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?