Keď sa zotmie ...

Autor: Zuzana Ceperková | 28.8.2013 o 20:36 | (upravené 30.11.2014 o 19:46) Karma článku: 5,88 | Prečítané:  269x

Keď sa zotmie a tvoja krajina vystrie ruky, aby ťa prikryla, vydýchneš si. Nastal čas, kedy utíchne ruch ulíc a tebe myseľ. Ak nevykladáš tovar v Tescu na nočnej alebo inde neslúžiš, tak by si sa mal dať do klídku. Občas sa to aj podarí. Viem, doba je ... rýchla. Máme urýchľovače času. Skracujú dobu čakania, vybavíme viac, vybavíme veľa, ale s každou ďalšou odškrtnutou úlohou máme pocit, že ich stále môže a musí byť viac.

 

Stále nestíhame, nemáme čas na rodinu, priateľov, oddych, ... nemáme čas na veci, ktoré si horlivo kupujeme. Nemáme čas ich využiť, potešiť sa nimi. Čo keby sme si dali jeden deň v týždni bez urýchľovačov času. Žiaden telefón, jabĺčko, či hruška, počítač, žiadna tv. Verte mi, prežijete bez nešťastia z tv novín aj bez pohárika búrlivého vína, či múdrosti z farmy. Neviem aké super programy momentálne "letia" v telke, už dlho ju nesledujem, tak mi prepáčte, ak nie som aktuálna. Thanks. Takže vypnúť sa. To potrebujeme. Príjemnú prechádzku, či aktívny relax v prírode a nie v nákupnom centre. Vyvenčiť deti a vyvetrať psa. Či ... opačne. Aj keď niektorí majú lepši vzťah zo svojím domácim zvieratkom ako so svojimi deťmi, ale to je iný príbeh.

Doprajme si ten pokoj, zlepšujme vzťahy so svojou rodinou, priateľmi, partnermi, kolegami, venujme sa im. Život je naozaj rýchly, plynie ako rieka. Niekedy spomalí svoje vášnivé toky a utíchne. Počúva. Sme tu len na návšteve. Využime ju na plno. Každý deň žime tu a teraz. Nič a nikoho nevnímajme ako samozrejmosť. Žiadna chvíľa sa nevráti, nezopakuje. Naozaj vážme slová, lebo tak ako môžu pohladiť, vedia aj zabolieť.

Objímajme sa, ďakujme a chváľme čo sa dá. Tešme sa zo života a z toho, že sme tu. Tešme sa z každej maličkosti, lebo je jedinečná a má význam. Ako všetko, čo sa okolo nás a v nás deje. Len nie vždy je okamžite čitateľný. Nekupujme zbytočnosti. To je aj jedno z pravidiel našej domácnosti :) K tomu vám napíšeme jeden príbeh a tým to aj ukončím. Čo skutočne potrebujeme ku šťastiu?

Sokrates chodieval každý deň na trhovisko, ale nikdy si nič nekúpil. Keď sa ho pýtali, načo tam chodí, odpovedal: "Pozerám, bez koľkých vecí som úplne šťastný."

Good night!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Sagan a choroba? Je v poriadku a trénuje naplno

Dva roky za sebou priviedol Valach ako tréner mužskej reprezentácie Sagana k titulu majstra sveta.

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?